Деснянське басейнове управління водних ресурсів нагадує водокористувачам, що з 1 січня 2021 року вони мають звітувати про свою водогосподарську діяльність за 2020 рік за формою №2ТП-водгосп (річна) в електронному вигляді.

Державне агентство водних ресурсів України розробило форму звітності, при заповненні котрої необхідно чітко дотримуватися затвердженого «Порядку ведення державного обліку водокористування». Заповнювати звіти можна, скориставшись програмним забезпеченням, яке автоматизує цей процес і суттєво скорочує час на його виконання. В онлайн-сервісі https://e-services.davr.gov.ua/ реалізовано увесь необхідний функціонал – можна створювати звіти, ставити на них електронний цифровий підпис та відправляти безпосередньо на портал Держводагентства.


Також, на відміну від паперової форми подання звітності, куди всі назви показників та значень звітності необхідно вносити вручну, в електронному сервісі є всі довідники для зручного й швидкого заповнення звітів (можна обрати потрібну назву чи параметр потрібного показника водокористування). Як-то д
овідники джерел водопостачання, довідники кодів категорії якості води, довідники кодів видів використання води, довідники кодів приймачів стічних вод тощо. 

    Крім того, тут реалізовані й усі контролі, що забезпечують коректне заповнення та подання звітів.
В онлайн-сервісі є контроль на обов’язкове заповнення поля. Він спрацює при автоматичній перевірці, якщо, згідно до вимог, поле не може бути порожнім в програмі.
Функціонують контроль на правильне заповнення суми за формулою та контроль на необхідність заповнення поля тим чи іншим значенням.
А задля уникнення помилок, реалізовано функцію перевірки. Після заповнення звіту, достатньо натиснути кнопку «відправити звіт» – якщо помилки є, їх повний перелік з’явиться єдиним списком, що дозволить швидко все виправити.

    Такий широкий функціонал програмного забезпечення онлайн-звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) значно полегшує та пришвидшує її подання та практично виключає можливість помилок при заповненні.

    У разі виникнення необхідності в консультації щодо заповнення електронної форми №2ТП-водгосп (річної), звертайтеся за телефоном (0462) 67-73-25.