Виявлення, взяття на облік і збереження безхазяйного майна, а саме, гідротехнічних споруд (гідровузлів) та прийняття такого майна у комунальну власність – таку задачу наразі вирішує Менська міська рада Корюківського району Чернігівщини.
 Спеціалісти Деснянського БУВР включені до комісії з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд водних об’єктів на території Менської міської територіальної громади та спільно з представниками міської ради та старостами громад наразі обстежили 16 ставків, побудованих на річках Мена, Дягова та Думниця.
 Переважна кількість обстежених безхазяйних гідротехнічних споруд, які функціонують у складі ставків, потребують поточного або капітального ремонту.
Незадовільний стан таких гідровузлів під час проходження повеней та паводків може призвести до їх руйнування, і як наслідок, затоплення населених пунктів, сільськогосподарських угідь та залишити громаду без можливості на загальне водокористування на водних об’єктах.
 Менська громада одна з перших в області взяла активну участь у вирішенні «водних» проблем у конструктивній співпраці з Деснянським БУВР.
Передача у комунальну власність територіальних громад безхазяйних гідротехнічних споруд дасть можливість залучити кошти місцевого бюджету та грантові кошти для ремонту та безпечної експлуатації комунального майна.
Сподіваємось, що така активна позиція щодо здійснення заходів з раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів стане прикладом для інших громад області.