Річка Стрижень як і більшість малих річок України в результаті гідротехнічного будівництва є водогосподарською системою (має каскад ставків). Стік води зарегульований за рахунок водопропускних та водопідпірних споруд. На території міста Чернігів налічується 4 з них.

Робота каскаду ставків на річці Стрижень в межах міста регулюється шляхом встановлення відповідних режимів для кожного водного об’єкта, з урахуванням прогнозу водності та відповідно до Правил експлуатації. Наразі це режим роботи у весняну повінь. Її проходження – це один з найбільш відповідальних

моментів експлуатації ставків, навіть тоді, коли всі споруди й обладнання перебувають у справному стані. Адже річка має значний антропогенний вплив за рахунок забудови заплави та потрапляння до неї великої кількості стічних вод зливової каналізації з території міста Чернігів та неможливості передбачити формування витрат води під час весняного водопілля.

Згідно гідрографів стоку річки Стрижень, пік весняної повені припадає приблизно на середину березня, початок – приблизно на середину лютого, а закінчення – близько кінця квітня.

Виходячи з прогнозів Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, на початку весняної повені були встановлені режими роботи гідротехнічних споруд, якими передбачається регулювання рівня води в ставках за допомогою донного водовипуску нижче максимального можливого рівня. Тим самим створюється вільна ємність для приймання талих вод, вільний стік води вниз по течії річки та вживаються заходи щодо недопущення підтоплення прилеглих територій. Дотримання встановлених Держводагентством режимів роботи гідротехнічних споруд, згідно водного законодавства, покладається на їх балансоутримувача – Комунальне підприємство АТП-2528 Чернігівської міської ради.

Спеціалістами Деснянського БУВР забезпечується постійний моніторинг водогосподарської ситуації. Наразі снігові запаси поступово зменшуються і тільки температурний режим березня – квітня визначить, як пройде пік весняного водопілля на річці Стрижень.

У разі зміни гідрометеорологічних умов, згідно Правил експлуатації, рішення щодо пониження рівня води на ставках до 1,5 м (рівня мертвого об’єму) та проведення заходів з недопущенню підтоплення територій мають бути прийняті балансоутримувачем своєчасно.