На Чернігівщині завершився процес інвентаризації, який проходив у всіх 57 територіальних громадах. Інвентаризаційні форми затверджені комісіями територіальних громад та у встановлені терміни надані до Деснянського басейнового управління водних ресурсів для узагальнення.
Зазначимо, інвентаризацію водних об’єктів кожна область проводила відповідно до доручення Прем’єр-міністра щодо рішення РНБО “Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації”.
Сьогодні начальник Деснянського БУВР взяв участь в засіданні обласної комісії з iнвентаризацiї земель водного та лiсового фондiв, водних об’єктiв, лiсових pecypciв, об’єктiв державної та комунальноi власностi, яке відбулося сьогодні в приміщенні Чернігівської облдержадміністрації.
Як було зазначено на засіданні, в результаті проведеної інвентаризації водних об’єктів на території Чернігівської області сформовані дані про 265 річок та 2601 водойму (озера, ставки, водосховища).
Отримана інформація надалі буде доцільна до використання територіальними громадами, громадянами, землекористувачами та водокористувачами:
  • При проведенні землевпорядних робіт, плануванні територій.
  • Забезпеченні публічного доступу до інформації про водні об’єкти. Оцифровування результатів інвентаризації водних об’єктів та розміщення на доступних ресурсах.
  • Для продовження роботи органів місцевого самоврядування по взяттю на баланс гідротехнічних споруд, власник яких не встановлений, з метою збереження штучних водних об’єктів.
Надання в оренду земельних ділянок, з розташованими на них водними об’єктами та наповнення бюджету громади.
Деснянське БУВР дякує громадам за командну роботу і надалі сподівається на співпрацю в питанні збереження водних ресурсів нашого регіону.