Лабораторія Деснянського БУВР проводить щомісячні спостереження за фізико-хімічними та забруднюючими пріоритетними показниками у 2 пунктах моніторингу на масиві р. Десна: м. Чернігів та с. Мале Устя, Корюківський район.

За результатами досліджень в лютому місяці встановлено, що гідрохімічні показники води в р. Десна знаходяться в межах норми, за виключенням незначного перевищення вмісту заліза загального. Витоки річок басейну Десни протікають в болотному середовищі, які мають високі потенційні можливості накопичення заліза і носять природний характер. Також виявлено вміст забруднюючих пріоритетних речовин без перевищень екологічних нормативів якості, таких як поліароматичні вуглеводні (флуорантен), метали (нікель та його сполуки). Спостерігалось незначне перевищення пестициду гептахлору – речовина, якою обробляють лісові та сільськогосподарські угіддя, яка потрапляє у відкриті водойми зі стічними і повеневими водами.

Повномасштабне вторгнення та військові дії додатково суттєво впливають на хімічний стан водойм, тому спеціалісти лабораторії і надалі будуть здійснювати моніторинг та досліджувати якість вод за державною програмою моніторингу.