Деснянським БУВР розпочинається виконання програми державного моніторингу вод, в частині діагностичного моніторингу поверхневих вод у межах суббасейну річки Десна, суббасейну Верхнього Дніпра та в межах Чернігівської області суббасейну Середнього Дніпра району річкового басейну Дніпра.
Так, учора, 5 травня, спеціалісти лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Деснянського БУВР здійснили відбір проб води. Всі зразки проб доставлено до лабораторії Північного регіону в м. Вишгород для визначення пріоритетних забруднюючих речовин (затверджених наказом Мінприроди від 06.02.2017 №45) та специфічних басейнових речовин з річок: Дніпро, Сож, Десна, Білоус, Остер та Удай.
З результатами досліджень згодом можна буде ознайомитись на порталі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України »за посиланням: http://monitoring.davr.gov.ua/EcoWaterMon/GDKMap/Index
Також найближчим часом буде здійснено відбір та доставку проб з річок Судость, Снов, Ревна, Цата та Мена.
Зазначимо, що виконання фізико-хімічних показників лабораторією Деснянського БУВР буде здійснюватись тільки з транскордонних пунктів моніторингу.