До уваги водокористувачів, орендарів водних об’єктів!
Як зберегти від виснаження водний об’єкт в період літньої межені та забезпечити дотримання водного законодавства?
В умовах водогосподарської ситуації, яка склалася в літній період на території області та басейну Десни в цілому, особливо важливими є дотримання водокористувачами обов’язків, передбачених водоохоронним законодавством.
Важливо! Самовільний, незаконний скид води з водного об’єкта, забір води для зрошення, господарсько-побутових потреб, тощо без дозволу на спеціальне водокористування є порушенням водного законодавства.
В той же час для 117 ставків і водосховищ, які надані в оренду облдержадміністрацією, райдержадміністраціями та сільськими, селищними радами для рибогосподарських потреб, повинні забезпечуватися дотримання правил експлуатації споруд та попуск санітарних витрат вниз по течії річки, для підтримання стабільного екологічного стану по всій протяжності водотоку та недопущення виникнення застійних явищ на річках, зниження розчиненого кисню у воді, задухи риби та цвітіння синьо-зелених водоростей.
Нагадуємо! У 2021 році прийнята низка нормативно-правових актів стосовно надання в оренду земельних ділянок, з розташованими на них водними об’єктами і на сьогоднішній день:
  • спрощена процедура оренди водних об’єктів та земельних ділянок під ними;
  • повноваження щодо надання земельних ділянок під водними об’єктами у користування на умовах оренди у межах населених пунктів та за їх межами на території громади належать сільським, селищним та міським радам (стаття 122 ЗКУ);
  • визначено зобов’язання орендаря щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до встановлених режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування.
Звертаємо увагу! Сторони договорів оренди водних об’єктів, договорів оренди земельних ділянок під водними об’єктами, які не містять умов щодо розміру орендної плати за земельну ділянку, на якій розташований водний об’єкт, або щодо розміру орендної плати за водний об’єкт, а також за відсутності паспорта водного об’єкту – зобов’язані визначити такі умови до березня 2022 року.
Шановні орендарі водних об’єктів, більш детально ви можете отримати інформацію у спеціалістів Деснянського БУВР, які завжди готові відповісти на всі ваші запитання щодо водних об’єктів та водоохоронного законодавства та надати кваліфіковану консультацію.