За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології  у липні переважала тепла погода. Середньомісячна температура повітря склала 19-20º тепла і була нижчою за середні багаторічні значення на 0,8-1,1º.

У другій половині місяця подекуди пройшли грозові дощі різної інтенсивності, які носили зливовий характер. Сумарна кількість опадів за місяць склала 52-93 мм, що становить 70 — 110% від норми.

Погодні умови обумовили відповідне формування стоку на водних об’єктах. Протягом першої половини липня на великих і середніх річках області спостерігалось зниження рівнів води з добовою інтенсивністю 1-11 см, а після проходження дощових паводків протягом другої половини місяця – підвищення рівнів води з інтенсивністю 1-9 см за добу.

На р. Десні біля м. Чернігів рівень води на початок липня становив 355 см на нулем поста з тенденцією до зниження на 2-10 см на добу, яка з початком дощового періоду змінилась. У другій половині місяця почався поступовий ріст рівнів на 2-3 см на добу та на 31 липня склав 248 см над нулем поста, що на 110 см більше, ніж у минулому році.

За результатами багаторічних спостережень рівні води на річках  Чернігівщини протягом липня перевищували аналогічні показники останніх 5 років.

Наразі за рахунок зменшення інтенсивності спаду рівнів на водних об’єктах області на фоні режиму літньої межені сформувалась сприятлива водогосподарська обстановка.