За даними Чернігівського центру з гідрометеорології квітень місяць в суббасейні верхнього Дніпра та суббасейні річки Десна був переважно теплим, але з дуже мінливим температурним режимом: похолодання чергувалися з періодами теплої погоди. Під час похолодань опади випадали у вигляді снігу, спостерігались нічні морози, збільшувались втрати стоку.

Водогосподарська обстановка на річках характеризувалася розвитком весняного водопілля.

  • Великі річки:

На річках Дніпро та Десна протягом квітня відбувалось повільне підвищення рівнів води з добовою інтенсивністю 1-5 см. За місяць на річці Дніпро біля села Неданчичі рівень води підвищився на 35 см, на річці Десна в місті Чернігів – на 18 см. Наразі на окремих ділянках р. Дніпра та р. Десни спостерігається вихід води на заплаву у місцях пониження суші та майже сформувалися максимальні рівні весняної повені.

  • Середні річки:

На річках Снов та Сейм протягом 09-13 квітня спостерігалось проходження максимальних рівнів води весняної повені. На р. Снов біля м. Сновськ пік повені пройшов з відміткою 186 см над нулем поста (що на 16 см вище відмітки виходу на заплаву) та виходом води на заплаву у пониженнях суші, на р. Сейм біля с. Мутин – з відміткою 581 см.

  • Малі річки:

Весняні процеси на малих річках закінчилися ще в кінці березня. Руслові ставки побудовані на малих річках наповнилися на 70-100 %.

Загалом рівні води, що спостерігалися на річках у квітні максимально наближені до 2017 року та на 1 – 2 м вищі ніж у 2020 році.