Вчора, 16 червня, фахівцями управління проводились роботи в рамках щорічного моніторингу стану переформування берегів річки Десна на території Сосницького та Менського районів Чернігівської області.

Під час виїзду на місцевість відбулася зустріч з в.о. старости Макошинського старостинського округу Менської місцевої територіальної громади Романом Коваленком щодо стурбованості місцевих мешканців з приводу стану берегу річки Десна поблизу селища, який зазнає інтенсивного розмиву і руйнування. Також фахівці надали роз’яснення щодо обов’язкового дотримання природоохоронного законодавства при веденні господарської діяльності у прибережних захисних смугах водних об’єктів.

Ділянка, стан якої викликав занепокоєння громади, знаходиться на контролі у Деснянського БУВР з 1997 року. За останні 5 років спостережень динаміка розмиву та руйнування берегу р. Десна на даній ділянці знаходилась в межах та нижче середньо багаторічних значень.
На момент обстеження встановлено, що ситуація стабільна, передумов для виникнення надзвичайних ситуацій (підтоплень чи руйнування житлових будинків та господарських будівель) не виявлено.

Також проведено моніторинг ще однієї ділянки берегу р. Десна біля селища Макошино та двох ділянок біля сіл Велике Устя і Мале Устя Сосницького району.
Наразі триває обробка зібраних даних при здійсненні моніторингу. Інформацію про результати очікуйте згодом.