Учора, 26 листопада, фахівці Деснянського басейнового управління водних ресурсів взяли участь у засіданні за «круглим столом» Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації на тему «Обговорення проєкту Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки у частині захисту річок басейну Десни на території Чернігівської області». У заході також взяли участь представники Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, ЧНТУ «Чернігівська політехніка» та громадськості.
Водні менеджери внесли свої пропозиції до розділу «Охорона і раціональне використання водних ресурсів», які були враховані. Зокрема, щодо встановлення меж водоохоронних зон водних об’єктів. Ці заходи дають можливість запобігти розорюванню прибережних захисних смуг та забезпечити дотримання чинного законодавства.
Окрім цього, в ході засідання обговорили питання раціонального використання земель та загалом природних ресурсів, зберігання та утилізації побутових і виробничих відходів та організації системи екологічного моніторингу довкілля. Однак найбільше часу учасники заходу все ж приділили саме проблемі розорювання прибережних захисних смуг та обговоренню додаткових можливих шляхів її вирішення.