Щорічно, 3 липня, у світі відзначається Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day).
Всім давно відомий факт, що пластик у довкіллі перетворюється на мікрочастинки, які потрапляють у ґрунт, воду та повітря, а з 13 мільярдів пластикових пакетів, які виготовляються щорічно переробляються лише 10%-15%.
Україна понад 2 роки тому зробила важливий крок у напрямку зменшення споживання пластикових пакетів, підписавши Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Відтоді, за інформацією Міністерства економіки, українці зменшили використання пластикових пакетів, залежно від різновиду, на 40-90%.
Для подальшого вирішення проблеми надмірного використання пластику, формування відповідального ставлення до споживання й утилізації шкідливих ресурсів серед населення Чернігівської області Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації оголошує флешмоб «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!».
Пропонуємо долучитися до вищевказаного екологічного заходу, відмовитися від використання поліетилену та скористатися екоторбинками, паперовими пакетами й іншими побутовими предметами, що не шкодять довкіллю. Приклад свого дбайливого ставлення можна підтвердити світлинами, надісланими до 4 липня на е-mail dbuvr.zmi@gmail.com.
Чекаємо на вашу активність!