Вже незабаром, а саме 17 квітня, відзначатиметься Всеукраїнський День довкілля, щорічне святкування котрого запроваджено в 1998 року та припадає на третю суботу квітня. Відзначення цього дня має за мету привернення уваги громадськості до екологічних проблем, а також спонукати якомога більше людей переходити до екологічно-дружнього способу життя, задля нормалізації екологічної ситуації в Україні.
Нині екологічні проблеми чи не найбільше торкнулися саме водних ресурсів. Так у океанах ростуть острови з пластикового сміття – його змиває річками з континентів, а на місцевому рівні зменшується кількість придатної до вживання (як питної так і для інших потреб, на кшталт зрошення) води – вплив кліматичних змін та елементарного побутового забруднення.
Тож у цьому матеріалі наведемо кілька простих прикладів, які кожен з нас може взяти собі на озброєння задля порятунку одного з найцінніших ресурсів на нашій планеті – води:
📍Економія води: приймання душу замість ванни значно економить витрати цього ресурсу. Також слід тримати справною всю сантехніку, адже через протікання витрати збільшуються.
📍Не марнувати, а використовувати стільки води скільки потрібно. Як приклад – для того, щоби почистити зуби, зазвичай достатньо однієї склянки води. Тож слід вже давно позбутися звички відкривати кран на повну для здійснення цього процесу.
📍Побутова хімія, особливо з фосфатами, завдає значної шкоди водоймам. Потрапляючи до річок чи озер, фосфати підживлюють певні види водоростей, котрі поглинають з води кисень, спричиняючи цвітіння води та задуху риби та знищення біорозмаїття у водоймі. 1 грам фосфатів – це з часом приблизно 16 кілограмів таких водоростей.
Замінити домашню хімію можна на такі засоби, як сода, лимонний сік та оцет – для миття посуду, для миття підлоги – розчинена у воді олія чайного дерева, замість засобу для миття скла – розчин крейди тощо.
📍Сортування сміття та правильна його утилізація. Як зазначалося багато сміття з часом потрапляє у водойми. Щоби цього уникнути поцікавтеся та знайдіть у своєму населеному пункті місця, куди можна здати специфічне сміття. Так, наприклад, одна звичайна батарейка забруднює 20 м2 землі та 400 літрів води.
Такі прості дії можуть приводити до неочікувано великих позитивних зрушень, якщо їх беруть за звичку та вводять у своє життя багато людей. І слід пам’ятати, що екологічної поведінки потрібно дотримуватися постійно, а не лише напередодні екологічних свят. Тож, давайте разом робити й свій внесок у збереження довкілля загалом, та водних ресурсів зокрема!