Спеціальне водокористування – це забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.

Згідно статті 48 Водного кодексу України кожен суб’єкт господарювання обов’язково повинен отримати Дозвіл на спеціальне водокористування за умови використання води в об’ємі від 5 кубічних метрів на добу.

Дозвіл на спецводокористування видається Державним агентством водних ресурсів України та його територіальними підрозділами, що реалізують державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Для того щоб отримати дозвіл в електронний спосіб потібно:

  • зайти на портал електронних послуг Держводагентства за посиланням: https://e-services.davr.gov.ua/ або на Урядовий портал kmu.gov.ua (розділ «Електронні послуги»);
  • ідентифікувати водокористувача за допомогою електронного цифрового підпису;
  • заповнити відповідну інтерактивну форму;
  • завершити операцію, відправивши заповнену форму.
Відео-інструкція щодо оформлення Е-дозволу на спеціальне водокористування