Спеціальне водокористування – це забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти.
Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.
Згідно статті 48 Водного кодексу України кожен суб’єкт господарювання обов’язково повинен отримати Дозвіл на спеціальне водокористування за умови використання води в об’ємі від 5 кубічних метрів на добу.
Дозвіл на спецводокористування видається Державним агентством водних ресурсів України та його територіальними підрозділами, що реалізують державну політику у сфері розвитку водного господарства.
Для того щоб отримати дозвіл в електронний спосіб потібно:

  • зайти на портал електронних послуг Держводагентства за посиланням: https://e-services.davr.gov.ua/ або на Урядовий портал kmu.gov.ua (розділ «Електронні послуги»);
  • ідентифікувати водокористувача за допомогою електронного цифрового підпису;
  • заповнити відповідну інтерактивну форму;
  • завершити операцію, відправивши заповнену форму.
Відео-інструкція щодо оформлення Е-дозволу на спеціальне водокористування

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 165 «Деякі питання реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб», у відповідності до статті 64 Конституції Українистатей 121, 20 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”:

  • на час воєнного стану в Україні зупинено строки надання адміністративних послуг та видачу Державним агентством водних ресурсів України дозволів на спеціальне водокористування.
  • поновлюються зупинені строки у місячний строк після припинення чи скасування воєнного стану на території Чернігівської області.

Постановою Кабінетом Міністрів України від 18 березня 2022 року № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану»:

  • строки дії діючих дозволів на спеціальне водокористування автоматично продовжуються на період воєнного стану.