Будівництво гідрометричного посту на річці Дніпро здійснене відповідно до проекту «Влаштування гідрометричного посту на р.Дніпро біля селища Любеч Ріпкинського району Чернігівської області» розробленого на замовлення Деснянського басейнового управління водних ресурсів у 2018 році.

Мета – реалізація транскордонного міжрегіонального проекту по підвищенню екологічної свідомості та ефективності комплексного управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро в Чернігівській та Гомельській областях.

Основою даного автоматичного комплексу здійснення гідрологічних спостережень за водними ресурсами є автоматизована гідрометеорологічна екологічна система вимірювання (станція АГМЕС), конструкція та обладнання якої вже розміщені на березі річки Дніпро. Наступний крок – передача і збереження інформації від станції на спеціальних веб-серверах за допомогою бездротової технології (GPRS).

За допомогою спеціальних сенсорів станція контролює дуже багато різних параметрів — рівень води, швидкість та напрямок вітру, температуру води і повітря, відносну вологість повітря, атмосферний тиск, параметри екологічного складу води та радіаційного фону тощо.

Отримані дані кожен охочий може спостерігати в режимі реального часу, адже сервер є відкритим для всіх користувачів. Інформація зберігається в архіві, перевірити це можна за допомогою веб-додатку на веб-сайті проекту.

Такий автономний спосіб моніторингу основних показників річки Дніпро підвищує ефективність інтегрованого управління транскордонними водними ресурсами та являється ресурсом простим в користуванні для отримання відкритої інформації будь-ким.