Одним з основних завдань Деснянського басейнового управління водних ресурсів є своєчасне відведення надлишкової вологи з осушуваних сільгоспугідь у передпосівний період та зволоження меліорованих земель в засушливий період.

Відповідно з Правил технічної експлуатації осушувальних систем та Наказу № 154 від 29.12.2020 Деснянського БУВР «Щодо підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до роботи у 2021 році», працівниками експлуатаційних дільниць забезпечено підготовку меліоративної мережі та об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем області до роботи у поточному році та зважаючи на водогосподарську обстановку цього року проводиться пониження рівня води в каналах на 20-30 сантиметрів в місцях підтоплення сільськогосподарських угідь для забезпечення необхідного водного режиму в кореневмісному шарі ґрунту на прилеглих землях для вчасного проведення сільськогосподарських робіт.

На даний час на меліоративних каналах осушувальних систем «Удодово», «Остер ІІІ черга», «Доч Гали» на території Коропської, Крутівської, Комарівської ОТГ Ніжинського району (наповнення яких становить більше 100 % від повного об’єму) місцями спостерігається вихід води на заплаву. Для оперативного реагування працівниками Борзнянської експлуатаційної дільниці було проведено підняття затворів але місцеві жителі вийшли з протестом і перешкодили здійснити пониження рівнів води до необхідних відміток.

Деснянське БУВР закликає громадян не перешкоджати роботі водогосподарників! Адже, окрім можливості вчасного проведення сільськогосподарських робіт, від правильного та вчасного регулювання рівнів води на меліоративній системі залежить її подальше функціонування. А перебої в ньому можуть призводити й до негативних наслідків, шкідливої дії води, на прилеглих територіях.