Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів ведеться еколого-меліоративний моніторинг на меліорованих землях, котрий є складовою частиною державної системи моніторингу довкілля. До нього входить й спостереження за глибиною залягання рівнів ґрунтових вод. Воно проводиться з метою забезпечення раціонального використання земельних та водних ресурсів, виявлення причин їх незадовільного стану, якості та забрудненості ґрунтових і дренажних вод тощо.
Важливим чинником у формуванні режиму ґрунтових вод виступають снігові запаси та весняні опади. Цьогоріч їх було мало, що негативно вплинуло на рівневий режим. Загалом на Чернігівщині функціонує 257 свердловин для нагляду за рівнем ґрунтових вод. За даними спостережень на середину вегетаційного періоду (кінець червня) ґрунтові води залягають на глибині від 0,55 м (о/с «Убідь», Корюківський та Сосницький райони) до 3,21 м (о/с «Петрівська», Прилуцький район). Що нижче ніж торік.
Тоді в аналогічний період найвищі рівні ґрунтових вод були зафіксовані на о/с «Костище» (Городнянський район) на глибині 0,31 м, а найнижчі – в Носівському районі о/с «Остер ІІ черга» — 2,26 м.