Деснянське басейнове управління водних ресурсів вітає всіх з Днем вишиванки!
Сьогодні, як і багато років поспіль, співробітники управління, аби відзначити свято, традиційно увібралися у вишиванки. А дехто підійшов до цього ще креативніше. Наприклад, працівники Корюківської експлуатаційної дільниці, влаштували до свята колективну фотосесію саме у старовинних вишиванках, котрі були вишиті у минулі століття.
Зазначимо, що ювілейний рік Всесвітнього дня вишиванки (сьогодні його 15-та річниця) присвячено, серед іншого, проблемам висихання річок і забруднення довкілля пластиком.
Нині його гасло – «Земля наших предків для наших нащадків».
Засновниця Дня вишиванки, Леся Воронюк, пояснила, як пов’язані між собою культурна спадщина та екологія. Коли певна територія стає непридатною для життя, з часом зникає і вся місцева культура, яка століттями створювалася предками. Наприклад, якщо зникає якась річка, то перестають використовувати їх старовинні назви, зникають з ужитку пов’язані з ними елементи культури, такі, як легенди, пісні, казки тощо.
Щодо надмірного використання пластику, то це нав’язує людині прості швидкі побутові рішення. Таким чином створюючи споживацьке суспільство, котре все менше схильне заглиблюватися в культуру та історію, а також бути відповідальним за майбутнє.
Тож давайте подбаємо про нашу культурну спадщину та збережемо наші річки та природу загалом для наступних поколінь!