Щорічно 2 лютого відзначається одне з головних екологічних свят – Всесвітній день водно-болотних угідь. Саме цей день започатковано для привернення уваги до важливості водно-болотних екосистем для людей та вперше відзначено у 1997 році. Тема 2023 року – «Настав час для відновлення водно-болотних угідь!».
 Цьогорічна тема привертає увагу до таких складних питань як виснаження боліт по всьому світу та повернення їх у належний стан для безпечного подальшого життя на Планеті. Адже статистичні данні свідчать, що існування більше ніж мільярда людей залежить від водно-болотних угідь. Головними способами використання їх є рибальство та аквакультура, туризм та рекреація, транспортування людей та товарів річковим та морським транспортом, водозабезпечення та інше.
 На сьогодні вже 64% водно-болотних угідь світу зникли з 1900 року, а популяції прісноводних видів тварин і рослин з 1970 по 2010 рік зменшилися на 76%. До того ж, водно-болотні угіддя, які все ще існують перебувають в деградованому стані і їх рослинність та мешканці стрімко зменшуються. Тому люди, які безпосередньо залежать від використання цих природних ресурсів, страждають все більше.
 Наразі ми втрачаємо болота втричі швидше, ніж ліси і існує термінова необхідність підвищити обізнаність про водно-болотні угіддя, щоб зупинити їх швидку втрату та заохотити до дій з відновлення та збереження цих життєво важливих екосистем.
 Тож, до Всесвітнього дня водно-болотних угідь закликаємо вас діяти трьома конкретними способами для збереження цих унікальних екосистем:
  •  Свідомий вибір – для мінімізації нашого власного впливу на водно-болотні угіддя.
  •  Переконливі голоси – для навчання та активізації інших до участі у відновленні водно-болотних угідь.
  •  Сміливі дії – участь у заходах з відновлення водно-болотних угідь.
 Разом ми можемо змінити ситуацію на краще та зберегти водно-болотні угіддя!