Природні руслові процеси переформування берегів р. Десна в межах Чернігівської області мають досить високу динаміку та суттєво впливають на екологічну напруженість прилеглої до них території, несуть загрозу втрати сільськогосподарських земель, територій населених пунктів, господарських об’єктів та житлових будівель.
За даними багаторічного моніторингу загальна протяжність ділянок розмивних берегів, що потребують першочергового кріплення, складає більше 10 км.
15 липня на звернення депутата Куликівської селищної ради Миколи Літушко спеціалісти Деснянського БУВР провели обстеження ще однієї ділянки р. Десна. на території Салтиково-Дівицького старостинського округу Куликівської селищної ради Чернігівського району. Місцеве населення занепокоєне, що через дію руйнівної течії річки інтенсивно відбувається втрата земель, розмив лівого берега р. Десна та зміщення його в напрямку житлових будинків села Салтикова Дівиця.
Під час виїздного комісійного обстеження спеціалістами управління разом із заступником Куликівського селищного голови з питнь діяльності виконавчих органів Віктором Богданом, депутатом Куликівської селищної ради Миколою Літушко та старостою Салтиково-Дівицького старостинського округу Аліною Лисицею визначено протяжність розмиву берега (600 м) та проведено закріплення ділянки (пізнавальними знаками) для подальшого щорічного моніторингу за нею.
Наразі води річки Десна не несуть загрози житловим будинкам та присадибним ділянкам жителів Салтикова Дівиця (відстань до найближчих житлових будинків150 м).
Наостанок, фахівці управління надали представникам громади роз’яснення щодо обов’язкового дотримання природоохоронного законодавства при веденні господарської діяльності у прибережних захисних смугах водних об’єктів та закликали разом берегти нашу річку Десну та не допускати розорювання 100 метрової водоохоронної зони на території Куликівської територіальної громади.