Засідання технічної ради Деснянського БУВР

Про ефективне та безпечне використання водних ресурсів ставків на р.Стрижень в м.Чернігів та науково обґрунтоване регламентування їхньої експлуатації  сьогодні говорили на технічній раді Деснянського БУВР.

Участь в засіданні взяли представники проектної організації ТОВ «Водпроект-Чернігів», Комунального підприємства «АТП-2528» та Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради.

Основним документом, на основі якого здійснюється управління режимом кожного ставка, є Правила експлуатації, які розробляються для групи чи каскаду ставків.

Відповідно до ст. 78 Водного кодексу України, підприємства, установи та організації, які експлуатують водопідпірні, водопропускні, водозахисні або водозабірні споруди водогосподарських систем, зобов’язані дотримуватися встановлених режимів їх роботи та правил експлуатації.

Члени технічної ради рекомендували балансоутримувачу (користувачу) гідротехнічних споруд  визначити відповідальну особу по дотриманню Правил експлуатації гідротехнічних споруд на р.Стрижень (ст.78 Водного кодексу України) та забезпечити дотримання встановленого режиму роботи водних об’єктів.

Встановлення режиму роботи каскаду ставків р.Стрижень, на підставі розроблених Правил експлуатації, надасть можливість запобігти  виникненню надзвичайної ситуації, пов’язаної з водним фактором в м.Чернігів,  забезпечить пропуск весняного водопілля та формування достатньої вільної ємності для зрізання піку повеневих витрат.