Засідання технічної ради Деснянського БУВР

Щоб знайти шляхи порятунку від обміління та заболочення річки Остер, сьогодні в адмінбудівлі управління зібралися разом спеціалісти Деснянського БУВР, члени технічної ради та представники органів місцевого самоврядування Ніжинського та Борзнянського районів.

Днями водогосподарники перевірили виконання експлуатаційних заходів на меліоративній системі Остер — ІІІ черга та використання водних ресурсів річки Остер у Борзнянському і Ніжинському районах області.

У ході обстеження спеціалістами управління порушено питання функціонування тимчасових перегороджуючих гідротехнічних споруд на МК (річці Остер) на території Березанської, Переяслівської, Крутівської сільських рад Ніжинського району та Печівської сільської ради Борзнянського району.

Вони були створені для зарегулювання води у маловодні періоди року та для запобігання пожеж на прилеглих торфовищах. Проте, на сьогоднішній день, існуючі перегороджуючі споруди перешкоджають забезпеченню природного стоку води в річці.

Також до проблем виникнення маловодності річки Остер на території Печівської сільської ради відноситься зношеність та незадовільний стан шлюза-регулятора РШ№17, який здійснює регулювання рівнів води в каналі. Він потребує капітального ремонту та значних фінансових ресурсів.

Підводячи підсумок засідання можна сказати, що пріоритетом для всіх учасників дискусії залишається збереження водних ресурсів без шкоди довкіллю. Тому вже найближчим часом присутні вирішили узгодити вирішення даних питань шляхом консолідації зусиль водогосподарників басейну Десни та органів місцевого самоврядування з подальшим пошуком фінансової можливості реалізації всіх необхідних дій.