Засідання Комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області

Сьогодні, 26 лютого, у Департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА відбулося.

У зібранні взяли участь представники Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції та Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, інші зацікавлені особи. Деснянське басейнове управління водних ресурсів представляла начальник управління Наталія Грудницька.

Наталія Миколаївна ознайомила присутніх з якісним станом поверхневих вод області у 2018 році та перспективами удосконалення моніторингових досліджень. У своїй доповіді вона зазначила, що спостереження за якістю поверхневих вод на Чернігівщині здійснювалося у 20 створах на 13 водних об’єктах, з них за рік було відібрано 196 проб, виконано 5144 вимірювань.

Згідно результатів даних аналізів екологічний стан поверхневих вод у порівнянні з минулими роками суттєво не змінився. Спостерігалось несуттєве перевищення показників по залізу загальному та марганцю, проте це явище є специфічною особливістю всіх річок області.

Інші учасники Комісії доповідали з таких питань: оцінка впливу на довкілля, як інструмент охорони навколишнього середовища; використання і збереження природних ресурсів області; стан дотримання вимог санітарного законодавства на підприємствах питного водопостачання та водовідведення в населених пунктах Чернігівщини.

По завершенню засідання буде складений протокол затверджених рішень Комісії, згідно яких присутні дійшли згоди посилити спільні зусилля в питаннях контролю екологічного стану довкілля регіону, налагодити інформаційну взаємодію суб’єктів моніторингу та піднімати нагальні екологічні питання обласного рівня на розгляд інших представників влади.