Зариблення річки Десна

Найважливішим екологічним дійством, головною родзинкою відзначення Дня Десни, стало маштабне зариблення річки Десна. Протягом кількох днів чотири тони мальків будуть запущені у воду для відновлення рибного балансу басейну Десни. Вчора гості еко-івенту мали змогу спостерігати перший етап зариблення – спуск тони мальків.

Всього водний біоресурс поповнять дві тони товстолобиків та майже дві тони мальків коропу. Харчуються ці види риби водоростями, тож стануть природними чистильниками річки.

Та щоб випущені в природу мальки адаптувалися до нових умов та перезимували, було вирішено попередньо задобрити «Зачаровану Десну». В цьому нам допоміг народний аматорський фольклорний колектив «Криниці» Сосницького будинку культури.

Спуск риби відбувався на середині річки, з місцевої паромної переправи, тому всі охочі мали змогу стати свідками єднання живої природи, не відходячи від місця проведення основного дійства.

За тим, як відбувається зариблення на всіх етапах, стежить спеціальна комісія. До складу якої увійшли: спеціалісти Деснянського БУВР, Гаряча лінія Чернігівського рибоохоронного патруля, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області та представники органів місцевої влади.

Дякуємо всім, хто долучився, допомагав та сприяв цьому важливому екологічному дійству. Ми впевнені, процес відновлення популяції водних мешканців розпочато, а громада допоможе нам підтримувати життєвий баланс у водних ресурсах басейну Десни.