Як працює гідрометричний пост спостереження на річці Дніпро поблизу селища Любеч Ріпкинського району Чернігівської області?

Ми вже повідомляли, що будівництво даного автоматичного комплексу здійснення гідрологічних спостережень за водними ресурсами між Україною та Республікою Білорусь завершилось. Сьогодні ми розкажемо вам про переваги та особливості його функціонування.

Отже, основою такого комплексу є автоматизована гідрометеорологічна екологічна система вимірювання (станція АГМЕС), конструкція та обладнання якої вже розміщені на березі річки Дніпро. Наступний крок – передача і збереження інформації від станції на спеціальних веб-серверах за допомогою бездротової технології (GPRS).

За допомогою спеціальних сенсорів станція контролює дуже багато різних параметрів — рівень води, швидкість та напрямок вітру, температуру води і повітря, відносну вологість повітря, атмосферний тиск, параметри екологічного складу води та радіаційного фону тощо.

До речі, отримані дані кожен охочий може спостерігати в режимі реального часу, адже сервер є відкритим для всіх користувачів. Крім того, інформація зберігається в архіві, тож за допомогою веб-додатка на веб-сайті проєкту ви можете перевірити це самостійно — https://theorems-dnipro.stu.cn.ua/data/.

Такий автономний спосіб моніторингу основних показників річки Дніпро підвищує ефективність інтегрованого управління транскордонними водними ресурсами та являється ресурсом простим в користуванні для отримання відкритої інформації будь-ким.

Щоб ознайомитися з передісторією та деталями будівництва гідрометричного посту спостереження переходь за хештегом #Любеч_гідромет.