Цьогоріч перший місяць осені за погодними умовами значно відрізнявся від минулорічного.

Гідрометеорологічна обстановка протягом вересня в басейні річок Десна та Дніпро, за даними Чернігівського центру з гідрометеорології, була дуже мінливою. Температурний режим характеризувався в основному холодною та дощовою погодою, яка інколи чергувалася з періодами потепління.

Загалом вересень був щедрим на опади, особливо у другій половині місяця. З початку місяця кількість опадів, які випали місцями становила до 100 мм.

Достатня кількість опадів вкрай важлива для живлення, наповнення та покращення гідрологічного режиму річок (особливо малих річок) в осінньо-зимовий період.

Інтенсивні дощі неабияк вплинули на стан водогосподарської обстановки на водних об’єктах. На гідрологічних постах на річках спостерігалося підвищення рівнів води.

Так, на великих річках, за даними пунктів спостереження рівні води за місяць підвищилися: на р. Дніпро біля с. Неданчичі – на 38 см, на р. Десна в м. Новгород-Сіверський – на 73 см, в м. Чернігів –на 27 см, в с. Літки – 3см.

На середніх річках Снов та Сейм також спостерігається підвищення рівнів води. За місяць на річці Сейм біля с. Мутин рівень води підвищився на 22 см, на річці Снов в м. Сновськ – на 58 см.

Водність малих річок теж значно покращилась. Рівні води на таких малих річках як Бреч, Убідь, Білоус зросли на 5-10 см.

Аналіз водогосподарської обстановки свідчить про те, що наразі водність більшості річок так і зберігається меншою за середні багаторічні значення, але порівняно з аналогічним періодом минулого 2020 року рівні води в середньому вищі на 20-90 см.

У випадку сприятливих гідрометеорологічних умов і надалі можна сподіватися на покращення гідрологічної ситуації на річках регіону.