Жовтень місяць 2022 року за своїми погодними умовами мало чим відрізнявся від минулорічного і характеризувався прохолодною та дощовою погодою. За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології опади розподілились у часі нерівномірно, що і зумовило поступовий ріст рівнів води, формування невисокого дощового паводку та збільшення водності річок області.
Інтенсивні дощі неабияк вплинули на гідрологічну обстановку на водних об’єктах. На гідрологічних постах річок спостерігалося підвищення рівнів води.
На великих річках, за даними пунктів спостереження, рівні води за місяць підвищилися: на р. Дніпро біля с. Неданчичі – на 67 см, на р. Десна в м. Новгород-Сіверський – на 55 см, в м. Чернігів –на 114 см, в с. Літки – на 79 см.
Аналогічна ситуація спостерігається і на середніх річках. За місяць на р. Сейм біля с. Мутин рівень води підвищився на 84 см, на річці Снов в м. Сновськ – на 44 см.
Наразі водність річок області оцінюється більшою за норму (р. Десна) та близькою до норми (р. Сейм). Можна констатувати, що цьогорічна водогосподарська обстановка в басейні річки Десна має тенденцію до проходження високих рівнів води в порівнянні з минулими роками.
За прогнозами синоптиків в останній осінній місяць слід очікувати зниження температурних показників на 0,5-2,6℃. Тому в листопаді, в зв’язку з можливим вторгненням холодних повітряних мас на територію країни, ймовірна короткочасна поява нестійких льодових явищ на малих річках та на мілководді водосховищ, а на великих та середніх річках області поява льодових явищ прогнозується на середину грудня.