Відбулося чергове засідання Басейнової ради Десни та Верхнього Дніпра

Сьогодні, 19 серпня 2020 року в форматі відеоконференції відбулося чергове засідання Басейнової ради Десни та верхнього Дніпра. Очолювані заступником голови Чернігівської обласної ради Арсеном Дідуром водокористувачі, науковці, члени громадських організацій, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зустрілися задля обговорення питань управління водними ресурсами, проведення природоохоронних та реабілітаційних екологічних заходів.

В ході обговорення розглядалися важливі і актуальні питання діяльності комунальних підприємств централізованого водопостачання та водовідведення. Зокрема, обговорення торкнулося виконання заходів щодо зменшення антропогенного навантаження на водойми басейну Десни від скиду забруднюючих речовин. До вивчення питання та пошуку шляхів вирішення  долучилися представники КП «Чернігівводоканал» Ольга Шевченко та Держекоінспекції у Чернігівській області Валентина Дзюба. Виваженим рішенням ради було рекомендувати надавати інформацію про скиди стічних вод з перевищенням нормативів місцевим органам Державної екологічної інспекції України, визначити основних забруднювачів поверхневих водних об’єктів та підтримувати громадські ініціативи спрямовані на вирішення проблеми.

Крім того, учасники засідання приділили увагу впливу на довкілля при розчистці русел річок та потребі у відновленні болотних комплексів в суббасейнах Десни та верхнього Дніпра. Доповідь з даного  питання підготувала представник Міжнародної екологічної організації «Екологія-Право-Людина» Катерина Полянська. Подальше обговорення наданої доповіддю інформації велося в напрямку посилення уваги та вивчення проблематики з боку дотичних до неї організацій.

Дискутуючи, члени Басейнової ради торкнулися й такого чутливого для стану водойм питання, як долучення локальних громад до виконання місцевих програм природоохоронного спрямування та заходів по збереженню та відтворенню водних ресурсів. Зокрема питання фінансування заходів. З цього приводу обґрунтовано висловилися представниці Регіонального офісу водних ресурсів у Сумський області Олена Вакарчук та Чернігівської облдержадміністрації Олена Легейда. Учасники засідання порадили адміністративним органам Чернігівської та Сумської областей першочергово спрямовувати цільове фінансування на природоохоронні заходи що в певній мірі вирішують проблеми незадовільного стану водних об’єктів, що найбільш навантажені антропогенним впливом, та звернутися до об’єднаних територіальних громад з питання залучення коштів на заходи з відновлення «доброго» стану вод.

Заступниця голови басейнової ради начальниця Деснянського БУВР Наталія Грудницька ініціювала внесення на порядок денний наступного засідання басейнової ради питання про проведення громадських консультацій щодо головних водно-екологічних проблем суббасейнів Верхнього Дніпра та річки Десна в рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра, а також представлення проекту програми діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод суббасейнів.