Днями відбувся виїзд фахівців Деснянського басейнового управління водних ресурсів до Михайло-Коцюбинська з метою обстеження ставка, що розташований в межах селища і наразі пересихає. Цей водний об’єкт утворився в наслідок зарегулювання річки Вереб, на якій і знаходиться.
Лише кілька років тому ставок у Михайло-Коцюбинську виглядав повноводним навіть посеред літа, однак нині ситуація кардинально змінилася. Причини тотожні тим, які зазначалися у нещодавньому дописі на нашій сторінці щодо виявлення пересихання ріки Стрижень. Так само і річка Вереб має значне антропогенне навантаження, адже біля її витоків розорані поля, мало лісу та луків тощо. Також потребує відновлення об’єкт інженерної інфраструктури. І якщо в попередні роки, коли було достатньо опадів, це все лишалося непомітним, то зараз, коли відбуваються значні кліматичні зміни та спостерігається маловоддя, ці значні фактори випливли на поверхню.

Як врятувати водні об’єкти від пересихання – питання, що турбує громади в межах яких вони знаходяться. Часто на думку спадає розповсюджений метод – розчистка водойми. Проте так само часто подібний підхід є помилковим. Адже, якщо у русло ріки не акумулюється достатньо води, воно не наповниться, якщо гідротехнічна споруда змінена з похибками, то і своїх функцій із зарегулювання вона виконати не зможе. Саме тому для відновлення водності річок, наповнення каналів чи ставків, слід підходити комплексно. На прикладі описаних водних об’єктів, сподіватися на їх відновлення у період маловоддя, можна лише провівши заходи щодо заліснення та залуження витоків річок, відновивши інженерну інфраструктуру, встановивши чіткі межі прибережної смуги, де буде відсутнє негативне втручання людини та провівши й інші заходи. Тобто без зменшення антропогенного навантаження, без свідомого відповідального ставлення всіх водокористувачів, без управління водними об’єктами їх відновлення стане вкрай складною задачею для природи.