Водні менеджери Деснянського басейнового управління водних ресурсів вкотре обговорили водогосподарські проблеми річки Остер, яка є каналом м/с «Остер». До її незадовільного стану призвели не лише кліматичні зміни, а й необдумана діяльність людини. Така, як зарегулювання річки, розорювання прибережних захисних смуг та надмірне антропогенне навантаження у вигляді забруднення стічними водами.
Й оскільки для вирішення глобальних проблем річок потрібен комплексний підхід і різностороння взаємодія з виконавчою владою, водогосподарники долучили до вирішення питання всі зацікавлені сторони. Так, сьогодні начальницею Деснянського басейнового управління водних ресурсів Наталією Грудницькою була проведена спільна нарада з представниками Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області. Крім того в заході взяв участь представник Прокуратури Чернігівської області. Учасниками наради обговорювалися питання встановлення режиму роботи водогосподарської системи «Остер» на осінньо-зимовий період 2020-2021 рр. та антропогенного впливу на водні ресурси басейну річки Остер.
Присутні домовилися активізувати спільну роботу за напрямком покращення якісного стану водних ресурсів річки Остер. А також подати пропозиції щодо проведення перевірки дотримання природоохоронного законодавства в прибережній захисній смузі зазначеної річки «Робочою групою з вивчення ситуації щодо порушень вимог Водного кодексу України та Земельного кодексу України при здійсненні господарської діяльності в прибережних смугах на території Чернігівської області» при Чернігівській ОДА .