Встановлення режиму роботи ставків на річці Стрижень на території міста Чернігова в осінньо-зимовий період та пошук шляхів протидії шкідливій дії вод на річці Десна на околиці м. Чернігів (мікрорайон Бобровиця) обговорювали сьогодні на нараді в Деснянському БУВР.
Головувала – начальник управління Наталія Грудницька. Учасниками стали водогосподарники, представники Управління ЖКХ та КП «АТП – 2528» Чернігівської міської ради, ТОВ «Водпроект – Чернігів» та Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.
Днями ми повідомляли, що спеціалістами Деснянського БУВР здійснений огляд гідротехнічних споруд, які функціонують на трьох ставках по річці Стрижень в межах міста Чернігів. Читати більше: https://cutt.ly/6eSNpGi На даний час спостерігається незначне підтоплення садових масивів (поблизу Чернігівської обласної лікарні), що можливо уникнути (мінімізувати) шляхом пониження рівня води на ставку № 3 вище вул.Стрілецької.
Щоб підготувати режими роботи ставків у відповідності з погодними умовами начальник Чернігівського ЦГМ Руслан Овсєєнко доповів, що виходячи з поточної синоптичної та прогностичної ситуації, найближчим часом значних опадів не очікується.
Присутніми затверджено та доручено балансоутримувачу гідротехнічних споруд КП «АТП – 2528» Чернігівської міської ради виконувати вимоги Правил експлуатації каскаду ставків на р. Стрижень та забезпечувати виконання встановлених Держводагентством режимів роботи ставків.
Наступне питання – проблема руйнування частини лівого берега р. Десна на 209,10 — 209,50 км русла біля м. Чернігова. Читати більше: https://cutt.ly/BeSNfXf
Наталія Грудницька наголосила, що для зменшення шкідливої дії вод річки Десна на вказаній ділянці та гарантування екологічної безпеки місцевого населення, втрат сільськогосподарських та лісогосподарських земель необхідно проведення відповідних організаційних та технічних заходів.
Для фінансування з державного бюджету об’єкту будівництва берегоукріплення р. Десна біля м. Чернігів в рамках фінансування Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року за напрямком «Захист сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод» необхідна консолідації зусиль зацікавлених органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, як на рівні міста Чернігів, так і обласного рівня.
По завершенню дискусійного обговорення члени наради вирішили сформувати наукове обґрунтування прогнозу розвитку ситуації по спрямленню русла річки Десна із зазначенням можливих негативних наслідків та необхідності проведення берегоукріплювальних робіт.