Українсько-білоруське співробітництво триває

28 — 30 серпня 2018 року в місті Брест (Республіка Білорусь) відбулася зустріч Робочої групи спільного використання водних ресурсів, проектування,будівництва та експлуатації водогосподарських об’єктів. На засіданні головував Віктор Мельник – керівник білоруської частини Робочої групи.

У складі української делегації, участь в засіданні взяла начальник Деснянського басейнового управління водних ресурсів Наталія Грудницька.

Учасники засідання поділилися досвідом проведення проектування та будівництва водогосподарських об’єктів в басейнах транскордонних річок. Обговорили проекти будівництва (реконструкції), що впливають на стан транскордонних водних ресурсів, а також розглянули питання про доцільність реалізації проекту з перерозподілу стоку в водотоках Чорнобильської зони.

Не оминули увагою результати проведення нарад за погодженням порядку пропуску весняної повені та паводкових вод (лютий — березень 2018 р.) по водотоках, що протікають на територіях прикордонних областей України та Республіки Білорусь.

Також окреслено план роботи Робочої групи на 2019 рік.

Наталія Грудницька розповіла про хід виконання проекту «Захист земель Любецької селищної ради Ріпкинського району Чернігівської області від шкідливої дії вод р. Дніпро» та проінформувала присутніх щодо транскордонного міжрегіонального проекту по збільшенню екологічної свідомості та ефективності комплексного управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро в Чернігівській та Гомельській областях.

Зустріч пройшла конструктивно, в атмосфері взаєморозуміння та поваги.