Ухвалений склад басейнової ради Десни та верхнього Дніпра

Сьогодні, 23 жовтня,  на зборах заінтересованих сторін остаточно ухвалений склад басейнової ради Десни та верхнього Дніпра, обрано голову, заступника та утворено секретаріат.

Засідання відбулося в Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів. Головувала на зборах начальник управління Наталія Грудницька.

Це надзвичайно важлива подія, вона дає впевненість, що реальні зміни у водній галузі відбуваються і кращі європейські практики поступово впроваджуються і в Україні, – наголосила Наталія Миколаївна.

Басейнова рада Десни та верхнього Дніпра затверджується Державним агентством водних ресурсів України у відповідності з Водним кодексом України для врахування інтересів усіх заінтересованих сторін у межах річкового басейну при впровадженні інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

Я впевнений, що разом з новоствореною басейновою радою ми змінимо і відношення наших співгромадян до збереження водних об’єктів, закличемо населення до використання безфосфатної  побутової хімії та раціонального використання водних ресурсів, – у своєму виступі наголосив заступник голови Держводагенства Павло Гвозденко.

Всього в засіданні взяло участь 29 осіб від Сумської, Чернігівської та Київської областей. Серед них: водокористувачі, науковці, громадські організації, що здійснюють свою діяльність в межах річкового басейну, органи виконавчої влади та інші зацікавлені особи.

Зборами було ухвалено Положення про басейнову раду, яке розроблено згідно наказу Міністерства екології та природних ресурсів України №23 від 26.01.2017 «Про затвердження Типового положення про басейнові ради».

Головою басейнової ради Десни та верхнього Дніпра одноголосним рішенням зборів обрано Арсена Дідура – заступника голови Чернігівської обласної ради. Його заступником обрано Наталію Грудницьку – начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів. Крім того, утворено секретаріат басейнової ради.

Засідання проводитимуть двічі на рік, наступне заплановане на перше півріччя 2019 року.

Збори пройшли плідно, в атмосфері однодумців та людей, які прагнуть працювати на результат.

Бажаємо всім членам басейнової ради продуктивної праці та нових прогресивних шляхів розв’язання водогосподарських і екологічних проблем на території басейну, досягнення «доброго» екологічного стану масивів поверхневих та підземних вод.