Триває розробка проекту по влаштуванню гідрометричного посту на річці Дніпро біля селища Любеч Ріпкинського району

Чернігівщина – транскордонна область, де кордон зазвичай проходить по фарватеру річок. Так, значна частина кордону з Республікою Білорусь проходить саме по фарватеру річки Дніпро.

Найбільша річка України часто розмиває береги, тому для захисту лівого берега Дніпра біля смт Любеч у 2010-2011 роках побудовано 806 метрів берегоукріплення. Конструкція захищає землі Любецької селищної ради Ріпкинського району від шкідливої дії вод.

Проте, на сьогодні існує потреба у моніторингу за переформуванням (за розмивом) берега даної річки і контролі захисних функцій укріплення. З цією метою виникла та вже впроваджується ідея побудови гідрометричного посту на вказаній ділянці в рамках проекту «Транскордонна система гідрометеорологічного та екологічного моніторингу річки Дніпро» відповідно до Рамкової Угоди між Урядом України та Комісією Європейських Співтовариств від 03.09.2008 та Угоди про фінансування між Урядом України та ЄС, представленим Європейською Комісією щодо впровадження Програми територіального співробітництва «Білорусь-Україна».

Ціль проекту – підвищення ефективності інтегрованого управління транскордонних водних ресурсів річки Дніпро.
Відповідно заплановано побудувати гідрометричний пост, який вимірюватиме рівень води в Дніпрі, її якість, а також аналізуватиме метеорологічні показники місцевості.

Реалізація даного проекту стала можливою за рахунок коштів Європейського Союзу, які надаються Україні в якості інвестицій в охорону навколишнього природного середовища.