Триває робота з упорядкування джерел та криниць на території області

Природні джерела мають першочергове значення для живлення річок і озер, часто вони бувають єдиним джерелом питної води для місцевої громади, тому їх відродження та упорядкування є одним з головних завдань у роботі спеціалістів міжрайонних управлінь водного господарства.

Відтак, нещодавно своє друге життя отримали ще дві криниці-джерела неподалік сіл Вікторівка та Леонідівка у Ніжинському районі та ще одна у центрі села Мрин, що на Носівщині. Облаштовані витоки жителі Ніжинщини йменували «У Софії» та «Хуторська», а громада Носівського району – «Чиста Вода».

На цих об’єктах працівниками Ніжинського МУВГ завершено ремонтно-будівельні роботи з відкачування води і очищення криниць від замулення, встановлення нового дерев’яного зрубу та оновлення водоохоронних знаків інформаційного характеру.

Тим часом такі ж роботи проводяться і спеціалістами Корюківського МУВГ. Здійснено видалення чагарникової рослинності та впорядкування прилеглої території природного джерела «Княже» на річці Передовка, котра є однією із приток річки Турчанка.

Запрошуємо долучатися до цієї благородної справи охорони та відтворення водних ресурсів всіх охочих: громадські об’єднання, волонтерські організації, школярів, студентів, екологів та кожного свідомого жителя басейну Десни. Пам’ятаймо, вода – безцінний дар і оберігати його спільними зусиллями набагато простіше.