З метою встановлення хімічного стану масивів поверхневих вод Деснянським БУВР розпочато державний моніторинг поверхневих вод в частині діагностичного моніторингу у межах суббасейну річки Десна, суббасейну Верхнього Дніпра та в межах Чернігівської області суббасейну Середнього Дніпра району річкового басейну Дніпра на 11 ділянках водотоків в 14 пунктах моніторингу.
На початку червня лабораторією Деснянського БУВР здійснено черговий щомісячний відбір та доставка проб до лабораторії Північного регіону у м. Вишгород на визначення пріоритетних забруднюючих речовин, затверджених наказом Мінприроди від 06.02.2017 №45 та специфічних басейнових речовин з річок: Дніпро, Сож, Десна, Білоус, Остер, Удай, Судость, Снов, Ревна, Цата та Мена.
Оцінка хімічного стану масивів поверхневих вод виконується за такими показниками:
пріоритетні забруднюючі речовини – пестициди, фунгіциди, гербіциди, інсектициди леткі органічні сполуки, поліароматичні вуглеводні та важкі метали (кадмій, свинець, ртуть, нікель);
басейнові специфічні забруднюючі речовини – пестициди, важкі метали (миш’як, кобальт та хром);
 хімічні та фізико-хімічні (кисень, азотна група, хлориди, кальцій, сульфати та інші)
Відповідно до нових вимог, Держводагентством здійснюється трансформація існуючої системи моніторингу з розподілом функцій між існуючими лабораторіями з метою уникнення їх дублювання.
Лабораторією Деснянського БУВР здійснюється виконання гідро-хімічного аналізу за фізико-хімічними показниками з транскордонних пунктів моніторингу. В інших пунктах моніторингу фізико-хімічні показники виконує Центральна геофізична обсерваторія (ЦГО) імені Бориса Срезневського.
Дані лабораторних досліджень по пунктах моніторингу масивів поверхневих вод в частині проведення Деснянським БУВР розміщені у відкритому доступі на он-лайн ресурсі Держводагентства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».