Ситуація на річці Снов на контролі

В кінці минуло тижня на річці Снов зафіксовано погіршення водогосподарської обстановки в районі автодорожнього мосту села Заріччя Семенівського району.

На річці помічено незначну зміну кольору води, наявність  нехарактерного  запаху, поодинокі випадки загибелі риби – це свідчить про порушення кисневого режиму та виникнення застійних явищ.

З метою встановлення можливих причин виникнення даної ситуації лабораторією вод та ґрунтів Деснянського БУВР 03.08.2018 проведено відбір проб води.

Результатами відбору проб зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) для водойм рибогосподарського по ХСК у 2,1 – 2,7 разів, залізу загальному у 12,0 — 13,1 разів (при плановому моніторингу у липні – у 2,6 разів).

Вміст розчиненого у воді кисню становить 0,32 – 0,55 мгО2/дм3, що значно нижче ГДК. Критично низький рівень розчиненого кисню призвів до підняття риби на поверхню та поодиноких випадків її гибелі.

Така ситуація викликана значним підйомом рівня води в р. Снов. Станом на 02 серпня в річці зафіксовано підйом води на 1,2м  відносно літнього рівня (підйом продовжується, за добу приблизно на 30-35 см), це спровокувало вихід води на заплаву.

Підйом  рівня води спричинений зливовими дощами, які пройшли на території Семенівського району за період з 21 по 31 липня. На території  району кількість опадів  за  минулий місяць становила 135,5мм (171,5% до місячної норми), також рясні опади випали на території Російської Федерації, що також сприяло підняттю рівня води в річці Снов (р.Снов — транскордонна).

Крім того, річка протікає серед заболоченої місцевості з атмосферними опадами по рельєфу місцевості до річки потрапляє болотна вода з рештками рослинного детриту та надходять дощові змиви сільськогосподарських угідь з низьким вмістом розчиненого кисню та підвищеними концентраціями по фосфатній та азотній групах. На фоні підвищення рівня води під дією високих температур відбувся прискорений процес цвітіння та розвитку синьо-зелених водоростей, при відмиранні яких виникає кисневий дефіцит та виділяються токсини.

Моніторинг ситуації на річці Снов продовжується. Зміни водогосподарської обстановки будуть повідомлятися на сайті та офіційній сторінці ДБУВР в соцмережі Фейсбук.