Наша мета – змінити парадокси на вагомі результати! Сучасні водні менеджери – за зміни!

Ми надто звикли триматися за старе за принципом «так треба». При цьому часто лишаючись не в змозі пояснити кому саме та навіщо це «треба». Звичка переборювала раціональний підхід. Та в останні роки, коли врешті показник ефективності та раціональності почав сприйматися та цінуватися більше за кількісний, стала вкрай нагальною потреба в реорганізації державної системи управління водними ресурсами та водогосподарсько-меліоративного комплексу.

Водогосподарники Чернігівщини в спадок отримали 300 тис.га осушених земель, застарілу та зношену інженерну інфраструктуру, відсутність коштів на її утримання та мізерну зарплатню працівників водогосподарських організацій. Через низький соціальний рівень життя працівників з колом обов’язків, які спустилися на рівень «білити, фарбувати, косити» водний сектор втрачав здатність крокувати в ногу з викликами сучасності.

Змінивши архаїзм на сучасність, бюрократизм – на ефективність, та усвідомивши всі проблеми водного сектору, які роками накопичувалися та «залежувалися», в управлінні розпочалися процеси реформування та оптимізації. Бажання втримати управління водними ресурсами басейну Десни на належному рівні та вибудувати сучасний водний сектор з професійними водними менеджерами більше, ніж просто робочий процес. Це наша мета!

Глибока інвентаризація інженерної інфраструктури водогосподарських систем показала слабкі та неефективні сегменти і дала розуміння необхідності концентрації зусиль на головному – здійсненні щоденних заходів, що приведуть до досягнення «доброго» якісного стану вод в наших річках.

Крок за кроком колектив Деснянського БУВР формує сучасне ставлення до водної галузі та спрямовує зусилля на співпрацю з громадами, приймає спільні управлінські рішення, веде діалог з водокористувачами та землекористувачами і пояснює основні принципи дотримання водного законодавства, для дітей та молоді проводить еко-івенти, тим самим закладаючи повагу та дбайливе ставлення до води вже змалечку.
Ми будуємо нову інтегровану модель управління водними ресурсами, вчимося та змінюємося, вдосконалюємося та розвиваємося!

На жаль, сьогоднішні зміни проводяться з запізненням, як мінімум, на десятиліття та супроводжуються не надто приємними та болісними процедурами скорочення чисельності працівників. Це вимушений і виважений крок, який в подальшому призведе до осучаснення процесів виробництва, вплине на ефективність роботи, збільшення рівня заробітної плати працівників та соціального рівня їх життя.