Щодо низького рівня води на ділянці між селами Омбиш і Печі Борзнянського району

Днями в соцмережах поширилась інформація щодо низького рівня води на ділянці між селами Омбиш і Печі Борзнянськокого району та біля м.Ніжин.

Основною причиною маловоддя на річках басейну Десни, як ми вже неодноразово повідомляли, є кліматичні зміни, а саме сухе, посушливе літо та тепла осінь, незначна кількість опадів, які суттєво не вплинули на збільшення водності річок, і як наслідок – погіршення водогосподарської обстановки аж до втрати водотоку та пересихання річок.

Річка Остер на даних ділянках виконує функцію магістрального каналу меліоративної системи «Остер – ІІІ черга». Для зарегулювання води в каналах побудовано водопідпірні та водорегулюючі споруди, які обслуговуються Борзнянським МУВГ та Ніжинським МУВГ.

На сьогоднішній день, запірно-регулююча арматура гідротехнічних споруд залишається закритою, але суттєво вплинути на підняття рівня води не може, так як відсутній природний приток води.

На стабілізацію ситуації в басейні річки Остер можна очікувати на весні, коли за рахунок весняного стоку водогосподарники зможуть заакумулювати необхідну кількість води та наповнити водою зарегульовану частину річки Остер.