Для водного режиму основних річок регіону Дніпро, Десна та Снов  характерний розтягнутий весняний розлив (повінь), який продовжується біля 2,5 місяців, а заплави покриваються водою на 20 і більше днів.

При виході води на заплаву характерним явищем є затоплення і підтоплення територій населених пунктів, доріг місцевого значення, сільськогосподарських угідь, можлива загроза виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з водним фактором.

За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології наразі суттєвий підйом рівнів води зафіксований:

на р. Дніпро в пункті спостереження біля с. Неданчичі на відмітці 564 см, що відповідає максимальній відмітці рівня води в 2013 році та продовжує підніматися;

на р. Десна в пункті спостереження біля м. Новгород-Сіверський — 709 см, що перевищує відмітку виходу води на заплаву на 2,5 м.

Рівні води р. Десна нижче по течії та біля м. Чернігова інтенсивно підвищуються.  Станом на 06.05.2022 рівні сягнули відмітки 512 см (відмітка виходу на заплаву 680 см).

Гідрометеорологи прогнозують максимальний рівень другої хвилі повені в Чернігові в межах від 620 до 660 см над нулем поста, а це більше за минулорічні відмітки майже на 200 см і близькі до відміток повені 2013 року.

Аналізуючи водогосподарську обстановку, що наразі склалася, можна стверджувати, що вона значно покращить стан природних екосистем та наповнить водою заплавні озера, річки.

При цьому проходження високих рівнів вод призведе до часткового затоплення територій та об’єктів у сільських населених пунктах,  сільськогосподарських угідь, що розташовані в зоні затоплення паводковими водами.

Звертаємо увагу населення і завчасно рекомендуємо підготуватися до можливих наслідків з проходження високих рівнів вод на р. Дніпро, Десна, Снов, Сож.