Розповідь про річку Убідь

А сьогодні в нашій найпопулярнішій рубриці «Чернігівщина – край зачарованої ріки. Унікальна річкова система басейну Десни» поговоримо про річку Убідь.

Убідь – права притока Десни. Свій початок вона бере в Новгород-Сіверському районі західніше від села Березова Гать. Річка, довжиною в 106 кілометрів, протікає по території чотирьох районів області: Новгород-Сіверського, Сосницького, Менського, Корюківського. Після селища Сосниця повертає на південь, де розгалужується на три рукави: «Убідь», «Біленьке» і «В`юнку», котрі також впадають в нашу прекрасну Десну.

Заплава річки (ширина 1 км) вкрита лучною та водяною рослинністю, що створює для своїх гостей неабияку атмосферу єднання з природою. Особливо це відмічають рибалки, для яких Убідь справжня знахідка: соми, лящі, щуки, окуні, густера, червонопірки, язі та інша риба мешкає у її водах.

Крім того, неповторна Убідь славиться своєю чистою водою, серед місцевих жителів навіть ходить легенда про візит Катерини ІІ у XVIII столітті. Подейкують, що одного разу царицю змучила спрага і вона відправила слуг на пошук смачної води. Проте води з придорожніх криниць не прийшлися їй до смаку і коли вже слуги втратили надію ситуацію врятував місцевий житель. Чоловік приніс Катерині ІІ води з річки Убідь і такою смачною вона виявилася, що цариця наказала щоранку їй привозити убідську воду аж в Санкт-Петербург.

Громада і зараз цінує води річки Убідь, адже вона створює сприятливі умови для вирощування сільськогосподарських культур, є джерелом для зрошення та регулює водно-повітряний режим регіону. Всі ці фактори стали можливими завдяки водогосподарському будівництву.

Мандрівка до річки Убідь неодмінно залишить у пам’яті приємний післясмак, а щоб переконати вас у цьому ми підготували маленьку добірку її літніх світлин. Насолоджуйтесь.