Робота з попередження виникнення придухи

 

Крім виконання експлуатаційних завдань на водних об’єктах, що знаходяться в постійному користуванні, Корюківське МУВГ приділяє увагу збереженню живих водних організмів.

В період льодоставу Корюківським міжрайонним управлінням ведеться спостереження за станом водойм задля оперативного реагування та попередження виникнення придухи. Спільно зі спеціалістами лабораторії вод та ґрунтів Деснянського БУВР здійснюється вимірювання вмісту кисню за допомогою портативного оксиметра, що дозволяє проводити аналіз показників води відразу на місці.
Концентрація кисню у воді менше ніж 4 мг/дм3, це – сигнал для реагування з метою запобігання загибелі риби.

За результатами аналізів, працівники управління реалізовують профілактичні заходи, а саме – прорізання ополонок на ставках, де виявлено зниження вмісту кисню. Прорізані ополонки накривають дерев’яними дошками, поверх укладають зрізаний очерет, створений «матрац» зверху засипають шаром снігу. Даний метод не дозволяє воді в ополонці замерзнути, повітря рибі вистачає, і вона чудово переносить найважчий період під час зимування.

Гіпоксія – стан, під час якого тканини і організми недостатньо насичені киснем, що викликає масову загибель водних організмів – замор (придуха). Зменшення вмісту розчиненого кисню у водоймах відбувається у зв’язку зі скорочення інтенсивності процесу фотосинтезу з боку водних рослин.