Річка Десна пройшла літньо-осінню межінь

Цьогоріч меженний період достатньо вплинув на водність річок басейну Десни. Спочатку відсутність весняного водопілля, потім аномальні кліматичні фактори та недостатня і нерівномірна кількість опадів влітку та на початку осені призвела до маловоддя.
Проте, за даними спостереження Гідрометцентру станом на 22 жовтня рівень води на р. Десна в м. Чернігів з початку місяця підвищився на 7 см і досяг відмітки 81 см над нулем поста. Гідрологічна ситуація в басейні р. Десна і надалі досить схожа з аналогічним періодом 2015 року. Тож можна констатувати, що найнижчі відмітки рівнів води меженного періоду вже встановилися і з початку жовтня рівні води на великих та середніх річках повільно, поступово починають підвищуватися.
Хоч такий приріст не є достатнім, втім, в умовах маловоддя останніх років, така тенденція дозволяє сподіватися на відносне покращення гідрологічної ситуації на річках басейну Десни. Адже за умов випадання достатньої кількості опадів в осінньо-зимовий період зростатимуть не лише рівні води в річках, а й підніметься рівень ґрунтових вод, наповняться водою ставки та озера.