Реалізація транскордонного міжрегіонального проекту

На лівому березі річки Дніпро неподалік смт Любеч Ріпкинського району Чернігівської області заплановано будівництво гідрометричного посту спостереження.

Мета – реалізація транскордонного міжрегіонального проекту по підвищенню екологічної свідомості та ефективності комплексного управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро в Чернігівській та Гомельській областях.

Будівництво даного гідрометричного посту здійснюватиметься відповідно до проекту «Влаштування гідрометричного посту на р.Дніпро біля селища Любеч Ріпкинського району Чернігівської області» розробленого на замовлення Деснянського басейнового управління водних ресурсів у 2018 році ФОП Котельчук А.Л.

Даний гідрометричний пост представляє собою станцію автоматизованої гідрометеорологічно/екологічної системи вимірювання (станцію АГМЕС). З вигляду, це шафа з обладнанням, яка монтується на мачті. Частково датчики даного обладнання розміщаються і у воді. Дані станції розраховані на додачу до існуючих вимірювачів-лінійок в смт Любеч (Україна) та смт Лоєв (Білорусь).

Інформація від станції АГМЕС за допомогою бездротової технології (GPRS) передаватиметься на веб-сервери і зберігатиметьсь в базі даних. Веб-додаток буде запущено на сервері, він показуватиме отримані дані в режимі реального часу, а також архівні дані. Такі веб-додатки і дані від станції АГМЕС стануть базою для подальшого розвитку інтегрованого управління водних ресурсів між Україною і Республікою Білорусь.

Слід зазначити, що така комплексна система моніторингу та управління, стане основою для запобігання потенційним конфліктам в разі невідомого забруднення води в транскордонному регіоні.

Реалізація даного проекту матиме тривалий ефект у майбутньому, тому що пропонована система має масштабовану структуру і може розширюватись за рахунок використання додаткових станцій АГМЕС у Республіці Білорусь та України, а також для транскордонних водних ресурсів інших країн Європи або у всьому світі.