Переформування берегів річок Десна та Дніпро в межах Чернігівської області має досить високу динаміку, чим створює небезпечні явища та негативно впливає на екологічну ситуацію, несе загрозу втрати земель, територій населених пунктів, господарських об’єктів та житлових будівель.
Спеціалістами Деснянського БУВР щорічно планово проводиться моніторинг стану переформування берегів річки Десна на 10 ділянках, де найбільш динамічне переформування берегів. Дані такого моніторингу дозволяють своєчасно приймати управлінські рішення та вживати відповідні заходи з попередження негативних наслідків шкідливої дії вод.
Наразі жителі громади с. Пекарів занепокоєні через ситуацію розмиву лівого берегу р. Десна та можливим руйнуванням і подальшому втратою автодороги Сосниця-Пекарів-Шабалинів та звернулися до Чернігівської облдержадміністрації з зазначеного питання.
З метою з’ясування ситуації на місцевості, днями, нашими спеціалістами здійснено моніторинг переформування берегів на ділянці біля с.Пекарів протяжністю розмиву 400 м. Наразі ж води р. Десна не несуть загрози функціонуванню автомобільної дороги Сосниця-Пекарів-Шаболинів. Мінімальна відстань від бровки до дорожнього полотна становить близько 8 м , середньобагаторічний розмив берега на ділянці – 1,8 м/рік.
Але ця ситуація може змінитися, адже цьогоріч не спостерігалося повноцінного весняного водопілля і завдяки цьому ділянка берегу була стабільно. Проте у разі інтенсивних опадів, або сніжної зими є ризики повноводного весняного водопілля, а це в рази може погіршити ситуацію, яка склалася.
Тому Деснянським БУВР і надалі буде продовжуватиметься моніторинг зазначеної ділянки, а також для недопущення надзвичайної ситуації пов’язаною з шкідливою дією вод об’єкт будівництва берегоукріплення буде включений до пропозицій щодо виконання першочергових заходів із захисту від шкідливої дії вод за рахунок коштів державного бюджету.