Поверхневі води річок Десна, Стрижень та Білоус на контролі!

розміщено в: Новини | 0

Лабараторією моніторингу вод та ґрунтів Деснянського БУВР щомісячно здійснюється спостереження за станом поверхневих вод.

Днями спеціалістами лабораторії здійснено щомісячний відбір проб поверхневих вод на гідрохімічний контроль річки Стрижень в межах міста Чернігів (створ – 0,1 км від гирла).

Проби відібрані своєчасно і доставлені до лабораторії для проведення ряду гідрохімічних аналізів. По первинним ознакам вода у річках знаходиться в задовільному стані. Візуально вода чиста та прозора.

Результати аналізів показали, що спостерігається перевищення норм гранично допустимих концентрацій (ГДК) по вмісту заліза загального та марганцю.

В порівнянні з минулим місяцем вміст заліза знизився до 0,17 мг/дм³ (перевищення ГДК у 1,7 разів, минулий місяць – 2,8), вміст марганцю підвищився до 0,052 мг/дм³ (перевищення ГДК у 5,2 рази, минулий місяць – 4,1). Вміст розчиненого у воді кисню склав 7,56 мгО₂/дм³ (у минулому місяці –7,21).

Крім того, взято щомісячний відбір проб поверхневих вод на гідрохімічний контроль в створах річок Десна та Білоус в межах міста Чернігів. Відібрані проби води на даний час досліджуються в лабораторії.

Контроль здійснюється згідно «Програми державного моніторингу довкілля в частині проведення лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Деснянського БУВР радіологічних і гідрохімічних спостережень за станом поверхневих вод у контрольних створах на 2018 рік».