Перше засідання басейнової ради Десни та верхнього Дніпра

Сьогодні, 19 квітня, місто Шостка зустрічає представників басейнової ради Десни та верхнього Дніпра!

Водний менеджмент стає точкою перетину різних груп інтересів: інвестиційних прагнень, питань безпеки й захисту довкілля, особистого здоров’я громадян і життя майбутніх поколінь. Формування майданчиків для діалогу й публічне вирішення конфліктів — головне завдання ефективної політики.

Подібними майданчиками у сфері водної політики стають басейнові ради, які поєднали різні заінтересовані сторони на основі загальної мети по досягненню доброго стану вод, про це сьогодні говорили голова басейнової ради, заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур та міський голова м. Шостка – Микола Нога.

Водокористувачі, науковці, члени громадських організацій, органів виконавчої влади та інші зацікавлені особи зібралися разом, щоб обговорити проблеми забруднення вод суббасейну Десни та верхнього Дніпра, проаналізувати виконання природоохоронних заходів діючих державних та місцевих програм.

Також на порядку денному стояло питання опрацювання досвіду з розробки пілотного проекту плану управління річкового басейну верхнього Дніпра (проект EPIRB) та його використання при написанні ПУРБ.
Члени басейнової ради схвалити 8 вересня, як дату свята «День Десни». З метою залучення широких верст населення до збереження водних ресурсів та екологічного виховання молодого покоління підтримати ініціативу святкування щорічно.

Під час прийняття рішень засідання членами басейнової ради вироблені та узгоджені кроки по розробленню та написанню плану управління водними ресурсами суббасейну річки Десна та суббасейну Верхнього Дніпра в поточному році.