Огляд орендованих водних об’єктів Прилуччини та Варвинщини

Вчора, 6 жовтня, фахівці Деснянського басейнового управління водних ресурсів провели огляд водних об’єктів на території Прилуцького та Варвинського районів, які перебувають в користуванні на умовах оренди згідно до ст.51 Водного кодексу України.

В рамках поїздки було проведено комісійне обстеження водосховища «Журавське» на території Варвинського району за участю представників Варвинської райдержадміністрації та ТОВ «Журавка».

З огляду на  відсутність у цьому році весняного водопілля та аномальних кліматичних факторів, які спостерігаються кілька років поспіль, наповнення водосховища на даний час становить лише 30 %.

Орендарю надані рекомендації щодо проведення поточного ремонту водоскидної споруди та збереження водних ресурсів. А також рекомендовано передбачити можливість виконання ремонтних робіт без пониження рівня води водного об’єкта.

Також зафіксоване значне падіння рівнів води порівняно з аналогічним періодом минулих років на водосховищі «Удайцівське» та ставку в селі Дідівці Прилуцького району. Аналогічна ситуація спостерігається на більшості водних об’єктів області.

Вкотре наголошуємо на необхідності дотримання всіма користувачами зобов’язань щодо дотримання встановлених режимів роботи водних об’єктів та недопущення самовільного пониження рівня води, котрий має бути достатнім для забезпечення природного відтворення та життєдіяльності гідробіонтів.