Обстеження меліоративного та технічного стану осушувально-зволожувальної системи «Смолянка»

На цьому тижні спеціалісти Деснянського БУВР за участю фахівців Смолянської експлуатаційної дільниці Ніжинського МУВГ здійснили о, що на Ніжинщині. Відібрано 17 проб ґрунту, шість проб дренажних та ґрунтових вод.

Аналізи передані в лабораторію моніторингу вод та ґрунтів для визначення хімічного складу ґрунтових та дренажних вод, водно-фізичних та агро-хімічних властивостей ґрунтів.

Довідково:
Обстеження проводиться відповідно до Програми моніторингових робіт на 2019 рік. Мета – забезпечення раціонального використання земельних і водних ресурсів, виявлення причин їх незадовільного стану, якості та забрудненості, оперативного виконання меліоративних заходів із запобігання деградації ґрунтів і шкідливої дії вод та здійснення своєчасного ремонту меліоративних систем.

До еколого-меліоративного моніторингу осушуваних сільськогосподарських угідь входить:

  • спостереження за розвитком грунтово-меліоративних, гідрогеологічних та інших процесів, які відбуваються на меліорованих і прилеглих до них землях;
  • оцінка технічного стану меліоративних систем та його впливу на еколого-меліоративний стан меліорованих угідь та прилеглих територій;
  •  спостереження за якістю ґрунтових і дренажних вод;
  •  прогнозування гідрогеолого-меліоративного стану меліорованих земель;
  •  розробка пропозицій щодо покращення технічного та еколого-меліоративного стану земель;
  • ведення обліку та оцінки стану меліорованих земель і меліоративного стану систем.