На Чернігівщині реалізовується еко-проект від ПРООН в Україні

 

Вчора, 29 листопада, у селі Кукшин, що на Ніжинщині відбулася робоча зустріч по впровадженню в районі проекту «Відновлення гідрологічного режиму на системі Смолянка шляхом розчищення 4 водойм та ремонту 2 ГТС».

У зібранні взяли участь начальник Деснянського басейнового управління водних ресурсів Наталія Грудницька, начальник Ніжинського МУВГ Володимир Тарасенко, представники Програми розвитку ООН в Україні, голова місцевої сільської ради та інші зацікавлені особи.

Члени зібрання обговорили основні положення проекту, визначили першочергові завдання по його впровадженню та здійснили безпосередній огляд відповідних водних об’єктів поблизу села Кукшин.

Даний проект реалізується завдяки Програмі розвитку ООН за фінансової підтримки Global Water Challenge та в партнерстві з Держводагентством. 
Мета – відновлення гідрологічного режиму зрошувальної системи Смолянка (Ніжинський район, Чернігівська область) до напівприродного стану шляхом підвищення рівня підземних вод.

Його впровадження сприятиме покращенню екологічної ситуації, запобіганню пожежам на торфовищах, збереженню біорізноманіття, зміцненню здоров’я місцевого населення, а також скороченню викидів парникових газів в Україні.

Перші кроки реалізації проекту заплановані на початок наступного року.